Сторінка бібліотекаря

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2022

"В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!"

22 січня у третьому класі проведена бібліотечна година "Найкраща у світі - моя Україна" до Дня Соборності та Свободи України.

Учні читали вірші про Батьківщину, на карті Європи знайшли Україну, яка нагадала їм серце. Вони зрозуміли, що рідну мову треба любити, цінувати і розвивати, а свої здібності і таланти принести на користь своїй державі і дбати про свою Вітчизну, як про свою матір.

Дівчатка і хлопчики розмістили свої дитячі долоньки навколо карти України, щоб наша Батьківщина була захищена любов'ю, теплом їхніх сердець, наче дівчина у вінку.

Діти висловлювали свої міркування, що треба зробити, щоб бути справжніми громадянами своєї Батьківщини: - Нічого не буває просто і легко, до всього треба докласти зусиль і праці; учитись треба добре всім; без знань, умінь в житті не обійтись!

ЗАХОДИ до дня народження  Т.Г. ШЕВЧЕНКА

Постійно діюча виставка "Ну  що б, здавалося. слова..." для учнів 2-11 класів. Виставка творів Т.Г. Шевченка, плакатів, листівок, матеріалів періодичної преси, присвячених поету.

Бібліотекар переконує учнів, що все написане поетом майже півтораста років тому, не втратило своєї актуальності і в наші дні. І те, що він у свій час сказав про Котляревського, ми ще з більшою підставою можемо сказати про нього: "Будеш, батьку, панувати, Поки живуть люди; Поки сонце з неба сяє, Тебе не забудуть..."

Слайд - шоу для учнів 7 класу "Давно колись на Україні..."

Учні пригадали основні факти про життя і творчість Кобзаря за допомогою автобіографічних творів поета, автопортретів, малюнків. Продекламували рядки з улюблених творів Шевченка.

Учні побували у віртуальній подорожі і дізналися про перебування  Шевченка на Катеринославщині, яке припало на кінець серпня - першу половину вересня 1843 року. Під час подорожі учні розглядали малюнки, які зробив Т.Г. Шевченко "На Орелі", "На Орелі (село)", "Краєвид з кам'яними бабами".           Разом з Шевченком перегорнули сторінки минувшини славетного козацтва. Відчули гордість за славетну козацьку республіку.

Конкурс читців для 5 класів "Краса і сила Шевченківського слова".

Кращі декламатори: Журавель Станіслав, Ткаченко Юлія, Онищенко Юлія, Синельник Вероніка, Павленко Євгенія - отримали грамоти і подарунки.

Гра - подорож для 6 класів "Його життя - це найвища краса".

Шестикласників зацікавили сторінки біографії Т.Г. Шевченка. Розповідь бібліотекаря супроводжувалась слайдами, ілюстраціями, цитатами різних джерел. Гра - подорож закінчилася цікавою вікториною.