Батькам

Методичні рекомендації щодо формування відносин

між сім'єю і школою

Спільником сім'ї у розв'язанні важливих задач виховання дитини є вчитель.

Уважаю, що мудрість шкільної і батьківської педагогіки в тому, щоб спільними зусиллями наполегливо і послідовно вчити дітей вищої людської радості — безкорисливого творення добра для людей.

Рекомендації щодо вдосконалення роботи в системі родинного виховання

1. Створення сприятливого психологічного клімату в сім'ї, де виховується дитина.
  2. Організація і проведення спільної роботи в системі «вчитель — діти — батьки».
  3. Безпосередня участь батьків, членів педагогічного колективу в навчально-виховному процесі, в медико-профілактичній роботі з учнями. .
  4. Безпосередня участь батьків у розвитку та зміцненні матеріально-технічної бази навчального закладу
  5. Використовуючи вищезазначені форми роботи, необхідно намагатися розв'язати комплекс завдань. А саме:
  • відверте спілкування дітей із дорослими щодо визначення морально-якісних цінностей дитини;
  • самостійні роздуми дитини над визначеними моральними ідеями;
  • самозбагачення внутрішнього світу дитини під час спілкування;
  • готовність та потреба учня в самовдосконаленні.

Успіх виховання у сім'ї. Від чого він залежить?

Родина — найбільш інтимний колектив, де люди живуть разом, приймають спільні рішення, підтримують одне одного. Успіх виховання залежить від таких чинників:

1. Сприятливого морального клімату.
  2. Спільної діяльності членів сім'ї, що породжує доброту, людяність, духовність.
  3. Справедливого розподілу обов'язків, взаємодопо­моги та підтримки.
  4. Спільного життєвого світогляду.
  5. Оптимістичного настрою в сім'ї.
  6. Особистого прикладу батьків — головного методу сімейного виховання (наслідування досвіду).
  7. Шанування членів родини: поваги до старших, навчання спілкування, розвитку власних моральних цінностей, адаптації.
  8. Бережливого ставлення до природи.
  9. Активної участі дітей у сімейному житті.
  10. Стилю виховання (прагнення до демократичного).
  11. Відсутності насилля.
  12. Збереження добрих традицій та звичаїв. У них засвоюється культура сім'ї, повага до старших любов до молодших, такт.
  13. Відбору телепередач.
  14. Підготовки до майбутнього сімейного життя.

- Якщо діти живуть в умовах постійною критики, вони навчаються осуджувати.

- Якщо діти живуть в умовах ворожнечі, вони навчаються насильству.

- Якщо дитину постійно висміювати, вона навчається зневажати себе.

- Якщо дітей постійно соромити, вони навчаються почувати провину.

- Якщо діти живуть в умовах толерантності, вони навчаються терплячості.

- Якщо дітей підтримують, вони навчаються впевненості в собі.

- Якщо вчинки дітей схвалюють, вони навчаються самоповаги.

- Якщо діти живуть в умовах справедливості, вони навчаються бути справедливими.

- Якщо діти живуть у безпеці, вони навчаються довіряти.

- Якщо діти живуть із визнанням, вони навчаються дружелюбності. Вони знаходять любов на землі.

Поради батькам  майбутніх першокласників.

Як пережити карантин і залишитись спокійними батьками? Дивись тут:https://dytpsyholog.com/2020/03/18/як-пережити-карантин-і-залишитись-спо/

Актуально для батьків підлітків
Самоушкодження (селфхарм):що воно таке?